קבל ייעוץ חינמי ומהיר לרכישת לידים

לידים

לידים איכותיים לעסקים, קניית לידים חמים און ליין.

בניגוד לשאר האתרים ומנועי החיפוש אשר שם תשלמו על זמן פרסום או כניסות לאתר כאן אצלנו משלמים נטו עבור פניות , לידים!

פניות מגיעות און ליין בהודעת SMS בדיוק באותו רגע שהלקוח הפוטנציאלי ביקש הצעת מחיר, באינטרנט זה נקרא לידים חמים.  ניתן לרכוש גם לידים טלפונים הכוללים חבילת פרסום, דפי נחיתה או אתר אינטרנט.

מה זה לידים איכותיים?

לידים איכותיים הם פניות יזומות של לקוחות פוטנציאליים לקבלת הצעת מחיר עבור שירות או מוצר ספציפי ולא רשימה של אנשים שיש להם פוטנציאל להיות לקוחות רק מפני שיש להם פרופיל מתאים מגדרית לקהל היעד המבוקש, זה נקרא לידים קרים.

 

לידים הפתרון הכי הוגן, הכי משתלם והכי רווחי לקונה וגם למוכר

לידים הוא הפתרון שנראה במבט ראשון הכי יקר אך למעשה זוהי האופציה , הזולה, הטובה, הבטוחה והמשתלמת ביותר מבין כל אפיקי הפרסום הקיימים באינטרנט וגם בעלת הסיכויים הגדולים ביותר להגיע לרווחיות.

כאשר משלמים היום על פרסום באתרי אינטרנט, שיווק בפייסבוק או קידום בגוגל בעצם לא יודעים מה תהיה התוצאה..?

הכוונה, לא יודעים מראש כמה יעלה ליד...? יש תקציב פרסום ידוע מראש ולרוב יודעים גם כמה עולה קליק בגוגל ובפייסבוק אבל את הדבר הכי חשוב רוב בעלי האתרים פשוט לא עושים... לבדוק כמה עולה להביא פנייה? וכמה עולה לגייס לקוח חדש? תמשיכו לקרוא ותבינו כמה כדאי וקל לעשות את החשבון...

 

השוואה בין פרסום בגוגל ופייסבוק לפי קליקים לבין תמחור בשיטת הלידים :

רוב בעלי האתרים והעסקים מתבלבלים בין המונח קליק לבין המונח ליד, "קליק" זו רק כניסה של גולש מתעניין לדף נחיתה או אתר אינטרנט ואילו ליד זו פנייה בפועל של לקוח פוטנציאלי. עד שקליק "הופך" להיות ליד עוברים די הרבה לחיצות, בפרסום ממוקד ורלוונטי כמו זה שיש בגוגל אדוורדס אז בדרך כלל הממוצע המתקבל זו פנייה אחת על כל עשר קליקים, בפייסבוק זה כמו רולטה רוסית, לא ניתן לדעת כמה קליקים או צפיות יובילו לפנייה כי לא מדובר על גולשים שמחפשים על דעת עצמם אלא כאלה שנחשפים לפרסום בעל כורחם.

תשלום על פרסום יוצר אכזבה דו כיוונית הן אצל המוכר והן אצל הקונה, אין כאן מסחר הוגן, תמיד צד אחד יהיה המנצל והאחר המנוצל, בזמנים שיש מעט לידים אז הקונה יתלונן שהוא משלם ולא מקבל מספיק פניות ובזמנים שיש הרבה לידים אז מוכר ירגיש מנוצל... יש כאן תמיד נטיה לחוסר איזון

שיטת תמחור לפי לידים מבטיחה תימרוץ של המוכר כדי להגדיל כמויות, הרי הוא תלוי בתוצאה, ככל שיהיו יותר לידים כך ההכנסה שלו תגדל לעומת תשלום קבוע עבור פרסום ששם למוכר אין אינטרס להתאמץ מעבר לנדרש.


איך מחשבים מחיר לידים שמגיעים מקליקים בגוגל או פייסבוק?

לוקחים את כל הכסף שהוצאנו בחודש על פרסום בגוגל או פייסבוק כולל תשלום למקדם אתרים עבור הקמת קמפיין, דף נחיתה וניהול חודשי שוטף ומחלקים בכמות הפניות הרלוונטיות שהתקבלו ( לא כל הפניות רלוונטיות, יש פניות שלא נמצאות באזור השירות שלכם וכאלה שביקשו דברים שאתם לא עושים ) לאחר שתעשו את החשבון אתם צפויים להיבהל מתוצאת העלות לפנייה בודדת ופתאום להבין שהצעת המחיר שקבלתם לפי שיטת תמחור לפי לידים מאוד זולה.

בסופו של דבר כל פרסום באינטרנט אפשר ואף רצוי למדוד ברמה של 2 פרמטרים חשובים :

1. כמה עולה לי להביא פנייה? ( ליד )

2. כמה עולה לי לגייס לקוח חדש?

כמה עולה לגייס לקוח חדש זו פונקציה של חלוקת הכסף אשר השקענו בפרסום בכמות הלקוחות שגייסנו, הנתון הזה מאוד חשוב מפני שכאן אנו רואים אם הלידים איכותיים, מה "יעזור" לבעל עסק אשר הצליח לקנות לידים בזול אבל הלידים לא שווים כי אין מהם כמעט סגירות....

 

למה קניית לידים בשיטה שלנו היא הכי הוגנת ומשתלמת ללקוחות ואיך זה שאין סיכון או התחייבות?

אין תשלום מראש ואין חובה לקנות את הלידים, ניתן לצפות בכל הפניות ולא לקנות כלום. לידים אפשר למקד לפי אזורים, ערים, תחומי עניין, תחומי עיסוק , סוגי שירות ועל ידי כך לא לקבל פניות לא רלוונטיות.

 

למי מתאים קניית לידים?

בעל עסק שלא רוצה לקחת סיכון כספי עבור עלויות שיווק העסק צריך לנסות לעבוד במודל של תשלום פר ליד בו הוא יודע בוודאות כמה יעלה לו להביא פנייה של לקוח פוטנציאלי.

לא לכל אחד מתאים לקנות לידים, סגירת הליד תלויה במספר פרמטרים : מחיר השירות או המוצר, מוניטין העסק ויכולות מכירה של מי שחוזר ללקוח.

דרך מומלצת לחזור לפניות של לקוחות

 

מדריך קניית כל סוגי הלידים :

לידים חמים - לידים ממנועי חיפוש ( לידים מגוגל )  : הליד הכי איכותי שיש

לידים איכותיים מגיעים ממנועי חיפוש כאשר אותו גולש מחפש את השירות או המוצר על דעת עצמו וללא התערבות פרסומית שלנו ובדרך כלל גם מבצע את הרכישה בטווח של 1-3 חודשים, השאלה האם הוא יבצע את הרכישה אצלך או אצל המתחרים ?

מנוע החיפוש הפופולארי בישראל הוא גוגל החולש על 92% מהחיפושים. ניתן לבדוק כמות חיפושים עבור מילה או צמד מילים ספציפי וכך לדעת את כמות התנועה הכוללת בנושא מסוים, הכל מתמטיקה פשוטה ומתוך הנתונים על כמות החיפושים אנו יכולים להעריך באופן די מדויק כמה פניות פוטנציאליות ( לידים ) אנחנו יכולים לספק לך הלקוח ובאיזה מחיר.

 

אילו סוגי תוצאות מוצגים במנוע החיפוש של גוגל?

1) תוצאות "אורגניות", אילו אתרים אשר מופיעים ללא תשלום והגולשים מאוד אוהבים להיכנס אליהם מכיוון שזו מעין המלצה של מנוע החיפוש לגבי טיב האתרים. תחשבו, אם תוצאות החיפוש לא יהיו טובות אז אנחנו נעבור לחפש במנוע חיפוש אחר...

כדי להגיע לדף הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל ושאר מנועי החיפוש צריך לבצע תהליך אשר נקרא קידום אתרים, המומחיות שלנו ב IL-BIZ קידום עסקים באינטרנט היא להגיע לדף הראשון בגוגל בתוצאות החיפוש האורגניות. ברשותנו אתרים רבים במגוון תחומים אשר כבר נמצאים היום בדף הראשון בגוגל ודרכם לקוחותינו מקבלים פרסום וכמובן לידים איכותיים.

2) תוצאות "ממומנות" : מודעות פרסום , כאן אנו "מביאים" לידים על ידי קניית תנועה של גולשים לאתרים שלנו או לדף נחיתה שנבנה במיוחד לשירות או מוצר ספציפי של הלקוח, חלק מהתנועה "תהפוך" ללידים והחוכמה היא להגיע למצב שבה עלות הפרסום נמוכה משמעותית מהרווח שנפיק עבור הלידים עצמם. לידים אשר מגיעים ממודעות פרסום במנועי חיפוש הם לרוב איכותיים.

 

לידים מפייסבוק

לידים מפרסום ברשתות חברתיות, לידים לא ממוקדים ופחות איכותיים

יתרונות – ניתן להביא כמות נכבדה של לידים, פרסום בפייסבוק בתשלום לקבוצות אוכלוסיה וקהלי יעד המחולקים לפי פרמטרים של עיר, מין, סטטוס ותחומי עניין מאוד פופולארי, טוב בעיקר למיתוג ותדמית ופחות לאיסוף לידים.

חסרונות – איכות הלידים נמוכה, עלויות גבוהות והשיטה לא מתאימה לרוב התחומים הקיימים.

יש גם עלויות נלוות, עקב ריבוי הפניות מבוזבז זמן רב על חזרה לטלפונים כאשר אחוז הסגירות מאוד נמוך, רק אנשי מכירות מקצועיים יצליחו להצדיק כלכלית את שיטת הפרסום הזו. תמיד יש יוצא מן הכלל ובפייסבוק יש מספר תחומים בודדים שמצליחים להביא לידים ותוצאות טובות מאשר גוגל.


לידים מיוטיוב - לידים מפרסום וידיאו ברשת

יתרונות – עלויות זולות, עלות חד פעמית עבור הפקת וידיאו וגם ההפצה ברשת די זולה. לפעמים הדרך הטובה ביותר להעביר ולהמחיש מסר היא על ידי סרטון וידאו.

חסרונות – פחות ממוקד לקהל היעד ולכן איכות הלידים מאוד נמוכה, יש בעיקר פניות של מתעניינים ולא של לקוח מגובש שכבר החליט שהוא צריך את המוצר או השירות.


לידים מאתרי השוואת מחירים

איכות הלידים תלויה במקור הליד, הכוונה מהיכן הגולש הגיע ? אם הגולש הגיע במקור ממנוע חיפוש אז כמובן שהליד מאוד איכותי ואם הגולש הגיע מקמפיין פרסום בתשלום אז כמובן שנראה כמות לידים יפה אך האיכות תהיה מאוד נמוכה.

יתרונות - כמויות מאוד גדולות של לידים במחיר מאוד סביר, אנשים שמחפשים מחיר הם צעד אחד לפני רכישה וכעת הם עושים את הבדיקה האחרונה, יש טעות לחשוב שמי שמחפש מחיר הוא רק מתעניין או אחד שלא מעניין אותו האיכות אלא רק לקנות בזול, זה ממש לא נכון!  אף אחד לא רוצה להיות פראייר ולכן בודקים את עניין המחיר.

חסרון - לא כל אחד יודע למכור ליד כללי, הכוונה בליד כללי הוא שהלקוח צריך את המוצר או השירות שלכם אבל הוא לא מכיר את העסק שלכם. לקוחות אשר רוכשים ממני לידים מקבלים הדרכה כיצד להגדיל מכירות עבור לידים כלליים.


לידים מאינדקסים ופורטלים

חסרון – מעט מאוד לידים וסיכוי סגירה מאוד נמוך וזאת עקב ריבוי המתחרים המפרסמים באותו תחום.

יתרון – רק אם הפרסום מאוד זול הוא יכול להצדיק את עצמו, מחיר פרסום באינדקסים מושפע בדרך כלל ממיקום המודעה, ככל שהמודעה ממוקמת גבוה יותר כך העלות עולה. לרוב פורטלים מתמחרים פרסום ע"פ כמות צפיות והמחירים מאוד נמוכים.

 

לידים לעסקים B2B

לידים לעסקים שעובדים עם עסקים אחרים ולא עם לקוחות פרטיים

יתרונות - קהל היעד ידוע מראש, ניתן למצוא אותו באינטרנט בקלות יחסית ולכן לארגן רשימת לקוחות פוטנציאליים זה לא בשמיים, מכיוון שמדובר על לקוחות עסקיים אז לא מדובר כאן לרוב על עבודה "מזדמנת" אלא עבודה חודשית קבועה ולכן גיוס לקוח שווה הרבה מאוד כסף ובעל עסק שמבין עניין מוכן לרוב לשלם "כסף טוב" על לידים וגם לתגמל על סגירות בפועל.

חסרונות - היתרון הוא גם החיסרון, מכיוון שמדובר על עבודה קבועה אז סביר להניח כי לכל בית עסק יש כבר נותן שירות קבוע שהוא מרוצה ממנו ולכן צריך לחכות בסבלנות "לקצר" בניהם שזו בעצם ההזדמנות לקבל צ'אנס להתחלת עבודה

אנחנו בחברת איי. אל. ביז קידום עסקים באינטרנט מומחים בשיווק B2B לעסקים ויכולים לדאוג שכל הלקוחות העסקיים הפוטנציאלים יכירו אותך ויראו פרסומים שלך באופן שוטף ולא פחות חשוב יבינו שאתה מקצועי במה שאתה עושה.

 

לידים מטוייבים  : לידים לאחר טיוב טלפוני

יתרונות - שיחה מקדימה מול לקוח פוטנציאלי יכולה לעזור במספר מישורים :

סינון לידים לא איכותיים

שכנוע לקוחות ומתן המלצות מתוך נקודת מבט אובייקטיבית, דבר שיעזור בתהליך המכירה עצמו.

הכל פתוח - שיחה מקדימה, זה סוג של כל האופציאות פתוחות, דלת האפשרויות לא נסגרה, טיוב שנעשה ע"י איש מכירות מקצועי בוודאות יצור יותר פגישות ומכירות.

חסרונות - יש הרבה שרואים במחיר הליד כמאוד יקר ביחס לכל שאר סוגי הלידים, כי כאן בנוסף לקניית הלידים הרגילה ( לא משנה מאיזה מקור הגיע הליד ) יש תשלום לאיש הטלמקרטינג, במקרה הזה לרוב היקר יוצא יותר זול מהאלטרנטיבות וזאת מפני שיש יותר מכירות ומיניסון שלנו באיי אל ביז זו האופציה המשתלמת ביותר, אצלנו זה תחת קטגוריה של יתרון ואפשר אפילו להגיד משמעותי.

 

לידים מהפניות טלפוניות

לידים שהגיעו ממרכזי call center, שיחות יזומות לרשימות קרות ( אנשים שלא פנו ולא חיפשו את השירות או המוצר )

יתרונות - ניתן לגייס הרבה לידים ובעיקר לידים בלעדיים.

חסרונות - ליד לא איכותי בעליל, קשה להפוך את הליד למכירה בפועל, לרוב "הלקוחות הפוטנציאלים" לא זוכרים בכלל שהשאירו פנייה.

 

לידים מדיוור אלקטרוני ( שליחת מיילים לרשימות דיוור ומועדוני חברים )

יתרונות - קהל יעד אינסופי, ניתן לרכוש רשימות דיוור גדולות ומפולחות ובמקביל להביא בשליחה אחת בודדת די הרבה לידים.

חסרונות - לידים באיכות בינונית, חלק ממקבלי הדיוור לא יאהבו לקבל את המייל, מבחינתם זה דואר זבל ויהיו להם רגשות שלילים למותג המפרסם, הבעיה הנוספת היא ריבוי תביעות עבור שליחת ספאם ללא אישור דבר שיכול בקלות להביא את כל פעילות השיווק למצב של הפסד, בישראל יש אלפי תובעים סדרתיים, אנשים שנרשמים לקבלת דיוור ומיד לאחר הדיוור הראשון שהם מקבלים, במקום לעשות "הסרה" מרשימת התפוצה הם מבקשים במייל חוזר שלא ישלחו להם יותר דיוור וכזה לא קורה הם מגישים תביעה.

 

לסיכום :

לכל עסק או חברה יש שיטת עבודה שונה ולכן מומלץ לבדוק מספר אפיקי קניית לידים בטרם משקיעים את מלוא תקציב הפרסום, מניסיון שלנו למרבית העסקים מתאים לקנות לידים חמים מאשר רשימות קרות... ( לידים קרים ) , לידים מחולקים עדיפיים מבחינת מחיר ותתפלאו לשמוע גם יחס סגירות גבוה יותר מאשר לידים בלעדיים. בתחומים שמספר החיפושים בגוגל נמוך אז אין הרבה ברירה למי שרוצה לגייס הרבה לידים והוא נאלץ לפרסם ברשתות חברתיות כגון פייסבוק ויוטיוב ולקנות מאגרי מידע קרים לצורך דיוור או call center.

 

איך להגדיל את כמות הלידים ? הגיע הזמן לשפר יחס המרה

חסכון כספי ועלייה בכמות הלידים האיכותיים מושג באמצעות שיפור איכות "דף הנחיתה" הכוונה לדף האינטרנט שהגולש המתעניין רואה בטרם הוא מחליט האם לשלוח לנו פנייה או לוותר. דבר אשר מוביל אותנו לשאלות הבאות : ליד כללי או ליד ממוקד ? פרסום באמצעות מיניסייט או אתר ?

 

ליד כללי מול ליד ממוקד :

ליד כללי הוא פנייה של לקוח מתעניין אשר פונה לקבלת שירות מאתר השוואת מחירים או אתר ממוקד נישה ואותו לקוח אינו יודע מי הם בעלי המקצוע אשר מספקים את השירות, הוא פשוט סומך על האתר שיפנה אליו בעלי מקצוע איכותיים ואמינים.

ליד ממוקד והכוונה ממוקד "בעל מקצוע" , זהו ליד זהה לליד כללי אך כאן יש פנייה ישירה לאותו נותן שירות וכמובן שהסיכוי לסגירת עסקה הוא מאוד גדול.

ככל שיהיו יותר פרטים אודות נותן השירות כך יגדלו סיכויי הסגירה.

 

פרסום באמצעות מיניסייט דף נחיתה או אתר אינטרנט ?

מיניסייט בדרך כלל הוא אתר של דף אחד, הוא יכול להיות בעל כתובת אינטרנט עצמאית או דף בתוך אתר נישתי גדול.

יתרונות מיניסייט : עלות זולה יותר מאשר הקמת אתר אינטרנט.

חסרונות : יש לרכוש תנועה מכיוון שהוא לא בנוי להתקדם במנועי חיפוש ואין בו הרבה אינפורמציה, מה שבאתר אינטרנט יש.

המלצה שלי : אפשר להרוויח משני העולמות, לבנות אתר נחיתה למעשה ממש כמו האתר הזה, כל דף ממוקד ורלוונטי בפני עצמו לאותו מוצר או שירות דבר שיגרום להוזלה משמעותית בעלויות הפרסום ומצד שני גם לעלייה ביחס ההמרה, אתר נחיתה יצליח גם להתקדם בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש ולהביא לנו תנועה חינמית לאתר.

 

כמה עולה לידים ? מחירון לידים איכותיים ב IL-BIZ 

עודכן בתאריך 06.09.2019

אפשר לקנות לידים כמעט בכל מחיר והסיבה היא די פשוטה, מחיר ליד נקבע ע"י 3 פרמטרים :

 

1. תדירות קבלת ליד. 

2. מספר המתחרים באותו תחום.

3. כמות הלידים.

 

החוכמה היא למצוא את התמהיל הנכון שיביא אתכם לרווחיות, בשביל זה צריך לנסות, רק ניסוי וטעייה ייתן לכם את התשובות והתוצאה שאתם מחפשים.

 

*** אנחנו מוכרים רק לידים איכותיים, אנשים שמחפשים את בעל המקצוע או השירות על דעת עצמם ולכן לא הוספנו את הפרמטר הנ"ל למשוואה, לפני שרוכשים לידים צריך לשאול מה מקור התנועה, מאיפה הלידים מגיעים?

 

טווחי מחירים של לידים משתנים בהתאם לתחרות בתחום המבוקש, ליד בלעדי או מחולק ותדירות קבלת הליד :

 

לידים לשיפוצים - 25-150 ש"ח.

לידים לאסתטיקה - 35-100 ש"ח.

לידים לניתוחים פלסטיים - 35-100 ש"ח.

לידים לטיפולי שיניים - 35-100 ש"ח.

לידים לבעלי מקצוע - 18-90 ש"ח.

לידים לעורכי דין- 50-120 ש"ח.

לידים למספרות- 20-50 ש"ח.

לידים בדק בית - 60 ש"ח ליד בלעדי, 30 ש"ח ליד מחולק ל 2 חברות בדק בית.

לידים הסעות - 8-15 ש"ח

לידים להובלות קטנות - 35 ש"ח ליד בלעדי, 18 ש"ח ליד מחולק עד 2 נותני שירות.

לידים להובלות גדולות - 20-70 ש"ח.

לידים עיצוב פנים - 20-70 ש"ח.

לידים לאדריכלים - 35-70 ש"ח.

לידים לאיתור נזילות - 45 ש"ח ( ליד מחולק עד 2 נותני שירות )

לידים קידום ובניית אתרים - 50 ש"ח ( ליד מחולק עד 3 חברות ) 

לידים קידום אתרים - 50 ש"ח ( ליד מחולק עד 3 חברות ) 

לידים תקשורות, סלולר, אינטרנט וטלוויזיה - 35-70 ש"ח ליד תקין בלעדי. 

 

המחירים לפני מע"מ.

 

נכתב ע״י אילן שוורץ מקדם עסקים באינטרנט משנת 2004

עדכונים אחרונים
ניתוח סטטיסטי לאתרים
לא יודע מה לא עובד אצלך באתר ?
לידים איכותיים לעסקים
תשלום על בסיס תוצאה!