קבל ייעוץ בחינם לקידום אתרים

מה זה seo

קידום אתרים או כפי שמכנים זאת אנשי המקצוע הוא מונח באנגלית SEO - search engine optimization שפירושו אופטימיזציה עבור מנוע החיפוש.

ישנו קידום ממומן לרוב קידום בגוגל ממומן, וישנו קידום אורגני, כאשר מדברים על אופטימיזציה מתכוונים למעשה להתאמת האתר מבחינת התו

קידום אתרים מותאם למספר מנועי חיפוש כאשר בישראל הנטייה היא לבצע קידום אתרים בגוגל. ישנם מנועי חיפוש אחרים אולם גוגל הוא מנוע החיפוש הנפוץ ביותר בעולם ובודאי השימושי ביותר בישראל.

מלבד גוגל לפניכם מספר מנועי חיפוש אחרים וכמובן פחות פופולאריים:

YAHOO
MSN
AOL
ASK
Bing

הערה - ישנן מדינות אחרות בעולם כמו סין למשל שם מנוע החיפוש באידו הוא מנוע החיפוש השולט אולם כאשר מסתכלים על כל העולם בהחלט ניתן לקבוע כי מנוע חיפוש גוגל הוא מנוע החיפוש בו משתמשים הכי הרבה בעולם.

לאחרונה נכנס מנוע חיפוש חדש למשחק, שמו של מנוע חיפוש זה הוא BING.

מנוע זה הוא שילוב של שתי ענקיות (מיקרוסופט ויאהו) אשר רצו להתחרות במנוע החיפוש גוגל. על פי הנתונים הקיימים בארצות הברית קרוב לתשעים אחוז מסך הכניסות לאתרי אינטרנט מבוצע ע"י כניסה למנוע חיפוש ומציאת האתר דרכו!

קידום אתרים במנועי חיפוש היא הדרך להביא תנועה של גולשים לאתר. במאמר מוסגר ראוי להזכיר כי התפלגות השימוש במנועי חיפוש בישראל היא שקרוב ל90% משתמשים במנוע החיפוש גוגל (סיומת ישראל או סיומת קום) כאשר בעשרה האחוזים הנותרים מגיע מנוע החיפוש יאהו ומיקרוסופט (BING) ומנוע חיפוש וואלה. מכאן אנו למדים כי קידום אתרים בישראל יש לבצע לרוב בהתאמה למנוע חיפוש גוגל.

ישנן שתי דרכים בהן ניתן לבצע קידום אתרים באינטרנט:

1. קידום אתרים אורגני – קידום אתרים אורגני כשמו כן הוא, קידום בגוגל בדרך הטבע (בהמשך נבין שאין זה מדויק כלל ועיקר) הווה אומר מנוע החיפוש נותן לנו תוצאה של חיפוש על פי האלגוריתמים של מנוע החיפוש ומביא לנו תוצאת חיפושש רלוונטית ביותר מבחינתו- עשר תוצאות בכל דף כאשר התוצאה אינה בולטת ובישראל התוצאות ממוקמות בצד הימני של דף התוצאות.

2. קידום אתרים ממומן – קידום אתרים ממומן מתבצע ע"י הוספת מודעת פרסום אותה אנו רוצים להציג לגולשים באינטרנט על פי מילות מפתח אותם מכתיב המפרסם. קידום אתרים ממומן מתבצע במנועי החיפוש ע"י תשלום מצד החברה אשר מפרסמת אותנו ליד תוצאות החיפוש האורגני- בתחומים מסוימים (בישראל) שלוש תוצאות חיפוש בראש הדף מובלטות בצבע ובצד השמאלי של הדף (עד עשר תוצאות ממומנות).