קבל ייעוץ בחינם לקידום אתרים

דומיין

אחד הגורמים להצלחה של אתר בתוצאות החיפוש הוא בחירת שם מתחם או כפי שכולנו מכירים - דומיין.

לפניכם מובאים טיפים חשובים על בחירת דומיין מתאים והחשיבות של דומיין לקידום אתרים בגוגל. במאמר זה נתייחס לסוגיות כמו: לכמה זמן צריך לרכוש את הדומיין, סיומת, בעלות על דומיין, דומיין בעברית, מיקום גאוגרפי שונה מישראל ועוד.

כאשר אנו קונים דומיין רצוי מאוד לקנות אותו לתקופה ארוכה ככל שניתן – בארה"ב אפשר לקנות שם מתחם לתקופה של עשר שנים-דבר זה גורם למנוע החיפוש גוגל להבין כי האתר הולך להיות באוויר זמן רב וכי האתר הוא ככל הנראה דבר שמאוד חשוב עבורנו ואם אנחנו חושבים לטווח הרחוק ו- קידום אתר חשוב לנו אזי גוגל יתייחס אלינו בהתאם כאשר הוא יקבע את תוצאות החיפוש בתחומים הקשורים לאתר שלנו.

רצוי מאוד כאשר אנו קונים דומיין חדש כי נשלב את מילת המפתח בה יש הכי הרבה תנועה או מילת המפתח החשובה לנו בדומיין. לעיתים אין זה פשוט שכן ברוב התחומים התחרותיים באינטרנט קיימים כבר שילובים של מילות המפתח בדומיין אולם במידה וניתן זה מוסיף ותורם לקידום האתר באינטרנט.

חשוב מאוד שכאשר אנו רוכשים דומיין כי סיומת הדומיין תהיה משויכת לאזור הגיאוגרפי בו אנו פועלים לדוגמא קידום אתרים בישראל רצוי שתבחר סיומת CO.IL קידום אתרים בחו"ל רצוי שתבחרו בסיומת COM, קידום אתרים ברוסיה רצוי שנקנה סיומת RU קידום אתרים בצרפת רצוי שנרכוש עם סיומת FR וכך הלאה.

 

שינוי בעלים על דומיין

מומלץ מאוד שכאשר אנו רוכשים אתר אינטרנט או לחילופין כאשר משתנה מבנה הבעלות בחברה לא יבוצע שינוי בבעלות על הדומיין שכן ברגע שמתבצע שינוי בבעלות על הדומיין הולך לאיבוד הוותק שלו. מומלץ לסגור על שינוי שם הדומיין באמצעות עו"ד ולא לשנות את הרקורד באיגוד האינטרנט הישראלי או לחילופין כאשר השינוי הוא על שם מתחם שלא בישראל באיגוד המתאים.

כאשר אנו עוסקים בתחום עולמי, ההמלצה היא לקנות מספר שמות מתחם בעלי אותו שם מתחם רק עם סיומות שונות, נכון, בתחילת הדרך אולי אין אנו מתכוונים להעלות מספר אתרים במספר שפות אולם יתכן כי במשך הזמן העסק יתפתח ויגדל ותהיה לנו כוונה לשווק או להעלות את האתר שלנו בחו"ל ובשפות שונות, לא נאלץ לרכוש שמות מתחם במחירים מופקעים מכל מיני רוכשי דומיינים למיניהם שעושים מכך כסף רב, זה לא עולה יותר ויכול להיות שימושי ביותר בהמשך.

 

רכישת דומיין בעברית

לאחרונה, אפשר איגוד האינטרנט הישראלי לרכוש דומיין בעברית, מניסיון, בתחומים תחרותיים קניית דומיין ישראלי בעברית אינה תורמת הרבה (אם בכלל) עבור קידום אתר בגוגל. ניתן לבחון זאת ע"י הקלדה של מילת מפתח בתחום תחרותי ולראות כי דומיינים בעברית אינם מתברגים בעמוד הראשון בגוגל.

אם אתם עוסקים במספר תחומים באינטרנט או שיש לכם מספר אתרים באותו התחום מומלץ להירשם באופן אנונימי. הווה אומר ניתן לבצע רישום אנונימי של בעלי האתר למניעת הטרדות כאשר רוכשים דומיין. רישום פשוט זה מתבצע תחת PRIVATE REGISTRATION  חפשו ברשת. הווה אומר כאשר יבקשו לברר מי עומד מאחורי האתר באמצעות אתר whois.domaintools.com או אתרים אחרים המאפשרים חשיפת שם הבעלים לא יוכלו לראות את שמכם.